Magyarország első számú FC Barcelona szurkolói oldala

Értékelő: Celtic 0-2 Barcelona

2016. november 24. - crackajack

Skócia, szeles idő, őrjöngő tömeg, harcias hangulat, mínusz 1 Celsius-fok; Messi haja még mindig tart. 0-2, csoportelsőség pipa!

A méltán híres Celtic Park volt a helyszín, ahol meg kellett küzdenie a katalán csapatnak a BL eheti csoportkörében. A hazai közönség mindig pokoli légkört tud teremteni, nagyon kellemetlen terepnek számít a futball világában a skót csapat pályája. Ezzel tökéletesen azonosulva, kellően felhergelve kezdte a meccset a hazai együttes és a durvaság határát súrolva és olykor bizony át is lépve futballoztak.

Meggyőződésem, hogy a csapatkapitányukat, akinek pitbull terrier mivoltát Mascherano is irigyen nézhetné, már az első percek egyikében le lehetett volna zavarni egy pirossal. Ehhez képest sárga nélkül hozta le a meccset a kopasz CSK, Scott Brown. Sőt, hogy továbbmenjek: összesen 3 sárga került kiosztásra a zöld-fehér oldalon, míg a vendég félnél 4 lapot regisztrált a spori. Ez a meccs képe alapján hihetetlenül hangzik, pedig igaz. Térjünk a lényegre, mert az mégiscsak a foci volna. Taktikailag egy kicsit nehezebb meccset vártam, viszonylag hamar, a 24. percben egy csodás Neymar pörgetésből Lionel Messi megszerezte a vezetést, egy technikailag nehezen kivitelezhető kapáslövést vágott be dropból a rövidbe. 0–1-ről ment tovább a meccs, az első félidő nem hozott több gólt. Messi aztán a második félidő elején megduplázta a saját maga és csapata gólját is büntetőből, egy rafináltan Suárez által kierőszakolt szabálytalanság révén. 56 perc után 0–2 állt az eredményjelzőn. Ezután újabb gól már nem született és a meccs is egy birkózásba ment át, köszönhetően Lustig és Neymar koprodukciójának. Jöjjenek az egyéni teljesítmények!

ter Stegen: Láthatóan teljesen meg van róla győződve, hogy kapusok között lábbal ő maga az Istencsászár. Én néha kicsit könnyelműnek érzem, főképp mert szaladt is már bele bakiba. Ezen az estén is volt néhány elszórt lasztija. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem csinálja jól, csak ne is bízza el magát túlzottan. Volt pár szép védése, jó kijövetele beadáskor. Ma azért nem unatkozhatta végig a meccset és összességében jól védett. Osztályzat: 7,5

Sergi Roberto: Egy csúnya eladott labdája neki is volt, de ezt leszámítva nagyon masszív teljesítményt nyújtott és kicsit mindig meg tud lepni a gyorsaságával, amikor hirtelen elnyargal pár ember mellett a jobb szélen. Osztályzat: 8

Piqué: Nagyon magas szintet képvisel, mindig megbízható tagja a védelemnek az egész szezonban, amikor a pályán van. Remélhetőleg ezt a teljesítményt tudja majd tartani végig az idény folyamán. Osztályzat: 7,5

Mascherano: A kisfőnök eddig felemás teljesítménnyel rukkolt elő, azonban az utóbbi időben javuló tendenciát mutatott és ezzel a mostani teljesítményével szerintem sokakat megnyugtatott. Rengeteg megelőzőszerelése volt, valamint ötször is megállította az ellenfelet. Mindig a helyén tartózkodott és tökéletesen látta el a feladatát. Osztályzat: 8

Jordi Alba: Neymar sokkal többször hozza játékba, mint amikor a francia futkározik mögötte, ezért támadásban lényegesen többet tud mutatni. A védőmunkáját is jól oldotta meg, amíg a sárga lapos figyelmeztetése és a nemrégiben elmúlt sérülése miatt le nem kapta az edző. Osztályzat: 7

Busquets: Mostanában nincs nagy formában a poliplábú legényünk, de a mai meccsen a stabilabb énjét láthattuk. Osztályzat: 7

Rakitić: Amolyan Ivános teljesítményt nyújtott. Na nem azt az extra Ivánt, hanem inkább azt a közepes fajtát. Rengeteget melózott, sok segítséget nyújtott a védelemnek is. Hozta a kötelezőt. Egy sárgát is kiharcolt magának, ami erősen valószínű egy előre megfontolt cselekedet volt, így az utolsó csoportmeccset kell 'csak' kihagynia, ami vajmi kevés téttel bír. Osztályzat: 7

André Gomes: Meggyőződésem, hogy egy nagyon jó játékos. Bár igaz ami igaz, kiemelkedő teljesítményt még nem nyújtott eddig. Azt viszont ne felejtsük el, egy rendkívül sokoldalú, fiatal, jó fizikumú srácról beszélünk. Ha átesik a La Masia akklimatizációján, a helyére fog kerülni a Lucho kezében lévő puzzle darabka, amin a 21-es szám áll. Osztályzat: 6,5

Neymar: Főleg az első félidőben brillírozott, gyönyörű asszisztot készített Leo barátjához, a második félidőben azonban valami elpattant benne, megelégelte az ellenfél ordenáré stílusát és felvette a kesztyűt. Ez a modor majdnem az ifjú brazil kiállításához vezetett, végül lecserélték. A sárga neki is valószínűleg egy megtervezett sztori volt, mivel ő is pihen így a következő fordulóban. Az viszont aggasztó, hogy ennyire ki tudja zökkenteni a nyugalmából az adott ellenfele, olykor még a szurkolók is. Ezt amennyiben észreveszik az ellenfelek, szándékosan utazni fognak erre. Komolyodni kell egy kicsit, mert ez a habitus a fontos meccseken nem vezetne jóra. Osztályzat: 7,5

Messi: Kétségtelenül a meccs embere volt! Két gólja mellett a legtöbb sikeres csel és kapuralövés is a nevéhez fűződik. Ez már a 9. (!) gólja volt az idei BL-kiírásban. Aktívan játszott, egészen visszahúzódva is kérte a labdákat, láthatóan nagy kedvvel lépett pályára. Aranylabdás formában van egész évben, ez a nagy igazság. (A hajfestéke azért már lenőhetne) Osztályzat: 9,5

Luis Suárez: Ennél sokkal többre képes. Két kaput eltaláló lövése volt 90 perc alatt. Remélhetőleg ránéz néha otthon a polcra és eszébe jut az Aranycipőről, hogy sokkal jobb formát kell mutatnia egy újabbhoz. Volt egy közeli fejese amivel naggyá tette a Celtic kapusát, úgy érzem egy vérszomjas formában lévő Luis simán gólra váltotta volna azt. Bravúr volt a hálóőrtől, nem kétség, de egy akkora helyzetből gólt kell szerezni, nincs mese. A tizenegyes pedig nagyon ravasz volt, az ismétlések alapján szerintem nem is volt jogos, de jól megette mindenki. Osztályzat: 7

Cserék:

Digne: –

Arda: –

Marlon: Egész jól mozgott a fiú.

Kedves olvasók! Amennyiben végig értetek és most ezt a részt olvassátok, kérlek kommentbe írjatok véleményt, hogy szerintetek milyen meccs volt, milyen egyéni teljesítményekkel. Akár egy jó eszmecsere is kisülhet belőle!