Magyarország első számú FC Barcelona szurkolói oldala

Játékosértékelő: Real Betis - Barcelona: 0-2

2016. május 01. - crackajack

Nagyon fontos 3 pontot gyűjtöttünk be Sevillában, hiszen a két madridi rivális már előttünk lejátszotta a maga meccsét és meg is nyerte azt egyaránt 1-0 arányban. Ennek fényében kötelező volt a győzelem, hogy a tabella élén maradhassunk. Luis Enrique az általa leginkább preferált kezdő tizenegyet küldte a pályára.

Idegenben tehát 0-2-re hoztuk a papírformát. Persze ehhez kellett egy kiállítás, ami több mint egy egész félidő emberelőnyt jelentett. Addig elég döcögős volt a játék és meddő volt a csapat mezőnyfölénye.

Claudio Bravo: Túl sok dolga nem akadt, de magabiztosan látta el a feladatát. Egy kontra után a meccs elején szöglethez jutott az ellenfél és ott kellett a kapu fölé paskolnia a labdát. A mérkőzés második felében pedig a tizenhatos vonala körül jött ki nagyon jó érzékkel egy indításra, és fejelte el a támadó elől a labdát. Köztudottan nagyon nehéz feladat a Barça kapusának lenni, hiszen sok mérkőzésen alig-alig akad komolyabb dolguk, de mindig nagyon koncentráltnak kell lenniük és amikor az ellenfél elvétve helyzetbe kerül, akkor el kell hárítani a veszélyt. Ezt ma hozta is Claudio Bravo! A 88. percben aztán cserére volt szükség, mert a jobb vádliját fájlalta és váltotta őt a BL-kapusunk, Ter Stegen. Neki végül abszolút nem akadt komolyabb dolga. Bravo osztályzata tehát: 77%

Dani Alves: Ismét kezdőként kapott helyet a brazil jobb bekk és lelkesen is játszott. Próbálta kivenni a részét a támadásokból, de csak a kiállítás után nyíltak jobban meg a szélek és ezután könnyebben észrevehető volt a pályán a jelenléte. Maradandót azonban nem alkotott és a beadásaiból sem volt igazi veszély. Közepes teljesítményt nyújtott a 74 perc alatt, amit a gyepen töltött. Osztályzat: 73%

Gerard Piqué: Leggyakrabban a védekezése már a félpálya környéken megkezdődött, megelőző szerelésekkel és légi párharcokkal, amiknek a nagy részét meg is nyerte. Az ellenfél játékosa, nevezetesen Dani Ceballos néhányszor csúnyán megtaposta, bezzeg ő az első magasra emelt lábas esetnél kapott is egy sárgát. Egy szöglet utáni szituációban ugrott fel rossz ütemben és fejelték el előle a labdát, de ezen kívül magabiztosan szerepelt és még az ellenfél kapuja előtt is feltűnt, veszélyeztetett. Osztályzat: 77%

Javier Mascherano: A kis argentin vezér is hasonlóan, mint védőtársa Gerard, gyakorta fent kezdett védekezni. Jól helyezkedett és néhányszor megindult egyedül az ellenfél tizenhatosa felé, hogy emberelőnyös helyzet kialakulhasson, vagy egy szöktetéssel hozhassa zavarba az ellenfél védelmét. Osztályzat: 76%

Jordi Alba: Az ő oldalán eleinte több támadás futott és ígéretesebb megoldásai voltak, mint a jobb szélen futballozó csapattársnak. Amikor kellett, megindult a támadással, de mindig hátra is ért, ha szükség volt rá. Voltak beadásai, amik meleg helyzetet teremtettek az ellenfél védelmének. Miután a Betis csapata 10 főre fogyatkozott, magától értetődően előtte is több szabad terület adódott. Gyakran kereste Neymart és Iniestát labdákkal és nagy százalékkal meg is találta őket. Osztályzat: 77%

Sergio Busquets: Sokszor belépett a két középhátvéd közé és hátulról kezdte szervezni a játékot. Elől is megfordult persze és ott is kereste az üres passzsávokat. Jól látta el a feladatát, nem könnyű az ő posztja sem, sokszor észrevehetetlen, de annál fontosabb a jelenléte a pályán. Nem hiába udvarolják körbe minden évben top klubok, ahol egytől egyig kulcsjátékos lenne az összes edző keze alatt. Osztályzat: 75%

Ivan Rakitić: Nem kezdte túl jól a meccset, az ő eladott labdájából lódult meg egy kontrával a Real Betis és végül kis híján gól lett a vége, aztán szépen lassan feljavulni látszott a teljesítménye, a kiállítást is a horvát harcolta ki és a második félidő elején ő törte meg a jeget és szerezte meg a vezetést. Messi passzát nézte el a védő és ez megzavarta Adán kapust is, ezután Raki passzolta a lasztit üres kapuba. Ezzel lett meg a fontos vezető gól! Osztályzat: 79%

Andrés Iniesta: Az ő szerepe sokat változott Lucho edzősködése óta. Valamivel visszavontabb lett a szerepköre, talán a korának is köszönhető ez a változás, meg kicsit annak is, hogy a korral nemesedik Don Andrés, mint a jó bor. A legtöbb sikeres szerelés például a nevéhez fűződik barcelonai oldalon, szám szerint öt. Adott néhány ravasz löbbölt labdát és jól forgatta a csapatot a kapitányunk. Osztályzat: 78%

Lionel Messi (A mérkőzés legjobbja): Két gólpasszt kiosztott, a jobb oldalon is feltűnt többször kihúzódva. Valamint sokszor egészen hátul is megjelent, segített a játék szervezésében és megpróbálta kicsit bontani az ellenfél felhúzott védelmi falát, kijjebb húzta a vele kilépő embert. Több mélységi passza is volt, ami kulcspassz fontosságú volt az asszisztokat leszámítva is. Sikeres cselei voltak és látszott rajta a motiváltság is. Osztályzat: 81%

Luis Suárez: Nem a legjobb meccse volt ez, főleg nem a két egymást követő 4 gólos meccse után. Szenvedett a védők forgatagában és ha helyzetbe is került, nem döntött jól, vagy nem volt szerencséje. Lezárhatta volna a meccset, egy kapussal egy-egyes szituációban, bárhova helyezhette volna lövését, de végül a kapusba bombázta. Aztán a 81. percben egy gyönyörű Messi-kiugratást be tudott fejezni és ezzel eldöntötte a párharcot. Osztályzat: 74%

Neymar: Jobban mozgott ezen a napon, mint az előző néhány mérkőzésen. A cselei ültek, néha ezáltal az aktuális védője is. Gyakran utána rúgnak az ellenfelek, mikor túljut rajtuk és verbálisan is kapja folyamatosan a cukkolást. Próbáljak kizökkenteni. Ma ez nem jött össze, a futballra koncentrált és volt egy veszélyes lövése is, ami ha kicsit jobban a sarokra megy, be is akadt volna. A legtöbb sikeres cselt (ötöt) a mezőnyben ő produkálta és volt néhány ígéretes passza. Ennél persze többet várunk tőle, de ez egy lépés volt a formajavulás felé. Osztályzat: 76%

Sergi Roberto: 18 perc jutott a Jolly Joker játékosunknak, ezúttal a jobbhátvéd poszt várt rá és különösebb említésre méltó dolog nem történt vele ezúttal a pályán. Ez idő alatt nem volt se jobb, se rosszabb Alvesnél. A legtöbb passza emberhez ment, de ezek legtöbbje csak rövid passzok voltak. Gond nélkül oldotta meg a feladatát és egyre több tapasztalatot szerez a szélső védő poszton is. Osztályzat: 73%

Arda és Ter Stegen csak a mérkőzés végéhez közeledve álltak be és erre a pár pályán töltött percre nem szoktunk osztályzatot adni.