Magyarország első számú FC Barcelona szurkolói oldala

Értékelő: Sevilla 1-2 Barcelona

2016. november 07. - crackajack

A La Liga 11. fordulójában a Sevilla a Barcelona csapatát fogadta. Azt előre sejteni lehetett, hogy nehéz mérkőzés lesz, főleg annak tükrében, hogy a katalánok kicsit kiismerhetetlen formában vannak Andrés Iniesta hiányában. A játékosok szubjektív értékelése a tovább után.

Vasárnap este a Barça egy kőkemény sevillai vizitre ment. Azt előre sejteni lehetett, hogy nehéz mérkőzés lesz, főleg annak tükrében, hogy a katalánok kicsit kiismerhetetlen formában vannak Andrés Iniesta hiányában. Persze a Ramón Sanchez Pizjuán Inivel a fedélzeten is nehéz terep lett volna, ahol a fanatikus szurkolók pokoli hangulatot szoktak teremteni az ellenfél számára. A hazai tréner személye, Jorge Sampaoli is garancia volt arra, hogy küzdelmes mérkőzés szemtanúi leszünk. Az argentin mester egy elég kellemetlen taktikával állt fel, már fent elkezdtek védekezni és nem hagyták, hogy a Barcelona hátul nyugodtan passzolva fűzze fel a támadásait. Amikor pedig nem tudtak zavart kelteni az erőben a nagy nyomással és a vendégek mégis átmentek a félpályán, nem voltak restek gyors kontrákat vezetni a szélső védők és Vitolo hathatós közreműködésével. A vezető góljuk is egy ilyen után született, amikor is a Barça támadása után egy pillanatnyi meg nem értés volt Suarez és Neymar között, mert az uru csatár elengedte volna a lasztit Messinek, amit Ney neki címzett eredetileg, mivel Leo még a habokba volt. Így egy labdavesztés után jött a gyors ellentámadás, egy Sergi Roberto-hibával megspékelve, aki bár zárta a passzsávot, mégis a lába alatt gólpasszá érett a Vitolo felé guruló labda, aki átvette azt és ter Stegen kezének érintésével a hálóba talált.

Tehát 15 perc után 1-0, addig sem volt sétagalopp, de viszonylag hamar hátrányba került a csapat, kezdtem kicsit aggódni. Ezután is inkább a Sevilla veszélyeztetett, könnyen kettőre növelhették volna az előnyt, de vagy sikerült valakinek menteni, vagy a támadók bohóckodták el a helyzeteiket. Így csordogált a mérkőzés, de a félidőhöz közeledve sikerült a Barçának is megiramodni, és Neymar szépen tálalt Messihez, aki a tizenhatos vonaláról szépen eltette a lasztit a kapufa mellé. A brazil rengeteg gólpasszt címez az utóbbi időben Leo Messinek. 1-1, éppen jókor!

A második félidőben egy másik Barça futott ki a gyepre, ez egyébként Luis Enrique és stábja érdeme nagyrészt, mert jól látták meg, hogyan és min kell változtatni. A Barça is erőszakosabban kezdett presszingelni és sokkal közelebb helyezkedtek az ellenfél labdát birtokló játékosaihoz. Ebben a félidőben a csapat sokkal határozottabb volt és szépen lassan felőrölte az ellenfél védelmét, sok helyzetet alakítottak ki, míg a Sevilla – ellentétben az első félidővel – csak elvétve tudott veszélyeztetni. Csak az volt a kérdés, a Barça mikor veszi át a vezetést, amire Suárez adta meg a választ a 61. percben. Ezután még kinézett volna egy harmadik gól is, én személy szerint vártam is, hogy lezárjuk a meccset és ne kelljen szorongatnom a kólás dobozt. A harmadik gól nem lett meg. A végén még kicsit lehetett izgulni, de egy nagyon-nagyon nehéz pályán, elképesztően értékes három pontot szereztünk. És akkor jöjjön az értékelő!

ter Stegen: Nyomás alatt volt sokszor a kapuja, hatalmas bravúrt azonban nem kellett bemutatnia, Vitolo lövésébe belenyúlt, azt mondjuk ha elcsípi, az bravúr lett volna. Volt néhány bizonytalan kijövetele, de összeségében nem volt vele probléma, a passzai ismét nagy arányban jó helyen landoltak. Osztályzat: 6

Roberto: A City után ismét sikerült egy elég nagyot hibáznia. Az a passz blokkolható lett volna szerintem, ami átment rajta. A második félidőben azonban jól feljavult és segítette a támadásokat, sokat mutatta magát Osztályzat: 5,5

Mascherano: A kezdeti bizonytalanság után eszébe jutott a beceneve, ami ugye „kisfőnök”, ezután elkezdett úgy is viselkedni és sokkal határozottabbá vált. Jó meccse volt ez, meggyőzően játszott, nagyon sok szerelése volt. Azt is meg kell említeni, hogy az utóbbi 2-3 meccs mindegyikén olyan hatalmas hosszú passzokat adott, mintha 8-as mezszámot viselne. Osztályzat: 8

Umtiti: Technikás hátvéd, ma talán egy kicsit haloványabb volt, vagy csak védőtársa halványította el a szememben. Hibákat nem vétett és legtöbbször a helyén volt. Egy szöglet utáni fejesgólt azért megnéznék Big Sam módra valamikor a közeljövőben. Két forduló múlva tökéletes is lesz. Osztályzat: 7

Digne: Sokat robotol, meg fut előre-hátra számolatlanul. A jobbik énem azt mondja, hogy jó munkásember, ami dicséretre méltó, meg amúgyis még várjunk vele egy kicsit. A rosszabbik felem viszont azt mormogja, hogy eddig nem meggyőző a teljesítménye. Sokszor zavarba hozza az aktuális ellenfél embere, akit őriz. Neymar legtöbbször kihagyja az összjátékból és maximum csak végső esetben passzol neki. Emiatt támadásban túl sok vizet nem is zavart. A védekezést többé-kevésbé megoldotta. Osztályzat: 6

Busquets: Felemás teljesítményt mutatott, nem csak a két félidő kontrasztja miatt, magához képest is. Volt néhány felelőtlenül elszórt labdája, de több csúcsformát idéző megelőző szerelést is láthattunk tőle. Gólba egyik hibája se került, összeségében pedig lehet ez a teljesítmény már a jó forma felé fogja billenteni. Osztályzat: 6

Rakitić: Sok munkát elvégzett, de nem az ő meccse volt. Egy balos lövése volt, amit talán inkább le kellett volna adni a jobb helyzetben és üresen tartózkodó Suáreznek. Védekezésben azért besegített, de láttunk már hasznosabb Ivánt és még fogunk is. Osztályzat: 6

Denis: Iniestát kellett volna pótolnia, ez eleve lehetetlen küldetés, nem csak neki. Én nem tudok olyan labdarúgót előhalászni az adatbázisomból, aki manapság képes lenne erre. Ha ti tudtok, bátran írjátok meg! Ja és nem ér olyat, hogy a 28 éves Xavi például tudná. Na szóval Denisre visszatérve; szerintem jól mozgott a srác, tetszik, hogy nem rest belemenni a test-test elleni küzdelembe, pedig nem tűnik egy izomkolosszusnak. Mégis elég jól jött ki ezekből és megemlítendő nála is, hogy a második félidőre nagyon sokat javult a játéka. Osztályzat: 6

Neymar: Purgatóriumi teljesítményt mutatott. Az egy ilyen köztes izé. Nem voltál nagyon szar, de hű de nagy ász se voltál. Kiosztott egy gólpasszt, ami szinte már megszokottá vált tőle az utóbbi időben. Azonban ha kicsit élesebb lett volna kulcsmomentumokban, akkor a gól is könnyen összejöhetett volna neki. Persze minden egyéb jó megmozdulása után lerí róla, hogy világklasszis. A labdavezetéseit kifejezetten imádom. Amikor kiszámíthatatlanul megtolja a lasztit három ember között, a tv-képernyőn úgy néz ki a szitu, hogy na most beleviszi a játékosok valamelyikébe, aztán utána csak azt látod, hogy kicsavarodott testtel állnak a védők és csak néznek hátra, hogy merre ment tovább. Valószínű emiatt szokták felrúgni meccsenként 40 alkalommal. Ja és megkapta a negyedik sárgáját, ami a Clásico közeledtével mindig jobban figyelendő statisztika. Osztályzat: 7

Suárez: Végre betalált! Kellett már neki a gól, ez nem vitás. Ő az ötödik sárgáját gyűjtötte be, valószínűleg szánt szándékkal, így a következő meccsen megnézhetjük, Alcácer vajon felkészült-e fejben a kihívásra. Osztályzat: 7

Messi: Nálam a meccs embere lett. Sokaknál Mascherano lenne. Nekem most nagyon bejött Messi játéka. Nem is a gólja tetszett a legjobban, hanem a második félidőben egy szólója, ami azt a nagyon földöntúli Messi-időszakot idézte. Azután mondjuk jobb lábbal fölé lőtt, de a lövésig mini orgazmusok tömkelegét éltem át. Osztályzat: 8

Cserék:

André Gomes: Rakitićet váltotta és azt a teljesítményt tudta is tartani, amit Iván maga mögött hagyott.

Rafinha: 10 perce volt, nem nagyon tudott ennyi idő alatt hozzátenni a meccshez.

Edző:

Luis Enrique: A manchesteri tanácstalanság után ezen a mérkőzésen a félidőben konkrét és tudatos változásokat eszközölt. Bár meglepte őt az első játékrészben az ellenfél mestere, utána rájött, hol és hogyan kell változtatni, így taktikailag csúnyán helyben hagyta Sampaoli urat.