Játékosradar: vége a válogatott szünetnek

2016. november 16. - azulgrana98

Érdekel hogyan szerepelt Messi, Neymar, Turan és a többiek? A mai cikkben összegezzük, hogy miként is teljesítettek játékosaink a nemzeti csapatokban!

- Sergio Busquets – Spanyolország

2016.11.12 - Spanyolország 4–0 Macedónia (VB-selejtező)

Hosszú idő után csak egy Barcelona-játékos lépett pályára a nemzeti csapatban, minket Busi képviselt: 12-én, szombaton Macedóniát fogadták a spanyolok, ahol könnyed 4-0-s győzelemmel múlták felül ellenfelüket.

A kezdő: De Gea – Carvajal, Bartra, Nacho, Monreal – Koke, Busquets, Thiago - Vitolo, Morata, Silva

2016.11.15 – Anglia 2–2 Spanyolország (barátságos)

Kedden Angliába látogatott Lopetegui csapata, ahol kissé tartalékosan, de újra Sergio Busquets-cel a kezdőben sorakoztak fel. Két bekapott gól után összeszedték magukat a vendégek és a mérkőzés hajrájában sikerült döntetlenre menteni a meccset. Busquets 77 percet játszott.

- Lionel Messi, Javier Mascherano – Argentína

2016.11.10 – Brazília 3–0 Argentína (VB-selejtező)

Felemásan sikeredett ez a mérkőzés a Barcelona szempontjából: az argentinok borzalmas játékkal rukkoltak elő, a hazaiak Neymar és Coutinho vezérletével kiütötték az egyébként sem sziporkázó vendégeket. Messi és Neymar végigjátszotta a mérkőzést.

A kezdő: Romero –Zabaleta, Otamendi, Funes Mori, Más – Pérez, Biglia, Mascherano, Di María – Messi, Higuaín

2016.11.15 – Argentína – Kolumbia (VB-selejtező)

A hazaiak Messi briliáns játékának köszönhetően 3–0 arányban diadalmaskodtak a VB-selejtező újabb körében. Lionel Messi mindhárom gólból kivette a részét: egy gól és két gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Mindkét játékosunk két teljes meccset játszott.

A kezdő: Romero – Mercado, Otamendi, Funes Mori, Más – Biglia, Mascherano - Di María, Banega, Messi – Pratto

- Neymar – Brazília

A kezdő: Alisson – Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo – Fernandinho – Coutinho, Paulinho, Augusto, Neymar – G. Jesus

2016.11.15 Peru 0-2 Brazília (VB selejtező)

Egy egyoldalú mérkőzésen a második félidő közepén sikerült megszerezniük a braziloknak a vezetést Gabriel Jesús révén, majd a 78.percben sikerült is lezárni azt. Neymar ismét végigjátszotta a meccset, bár ezúttal nem szerzett gólt. A sárgák ezáltal megtartották a vezető helyüket a tabellán.

A kezdő: Alisson – Alves, Marquinhos Miranda Marcelo – Fernandinho, Paulinho, Augusto -  Coutinho, Neymar , G.Jesús

- Luis Suárez – Uruguay

2016.11.11 – Uruguay 2–1 Ecuador (VB-selejtező)

Suárezzel a kezdőcsapatban sikerült legyőzni a hazaiaknak Ecuador csapatát, ahol már az első félidőben kialakult a végeredmény. Luisito gólt nem szerzett.

A kezdő: Muslera - Pereira, Coates, Godín, Silva - Sánchez, Árevalo. Vecino, Rolán - Stuani, Suárez

2016.11.15 Chile 3–1 Uruguay (VB-selejtező)

A vendégek ezúttal hadilábon álltak a szerencsével, sikerült megszerezniük a vezetést egy jó meccsen, de vereség lett a vége: Cavani vezető találatát három chilei gól és rengeteg kihagyott helyzet követte, ráadásul Luis Suárez a 89. percben büntetőt is hibázott.

A kezdő: Muslera - Pereira, Coates, Godín, Silva - Sánchez, Árevalo. Vecino, González - Cavani, Suárez

- Ivan Rakitić – Horvátország

2016.11.12 Horvátország 2–0 Izland (VB-selejtező)

A világbajnoki kvalifikáció következő körében szombaton a horvát csapat Izlandot fogadta. Lüktető mérkőzésen Marcelo Brozović duplája által alakult ki a végeredmény. Az első gólhoz Rakitić gólpasszal járult hozzá, aki 85 percet játszott ezúttal.

A kezdő: Subašić - Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pivarić - Kovacić, Badelj - Brozović, Rakitić, Perišić - Mandžukić

- Marc-André ter Stegen – Németország

2016.11.11 San Marino 0–8 Németország (VB-selejtező)

A németek a papírforma szerint tartalékos felállással fölényesen győzték le a hazai kiscsapatot. Ter Stegen végigjátszotta a meccset, de effektíve nem volt dolga a portásnak.

A kezdő: ter Stegen - Henrichs, Kimmich, Hummels, Hector - Khedira, Gündoğan - Müller, Götze, Gnabry - Gómez

- Lucas Digne – Franciaország

2016.11.15 Franciaország 0-0 Elefántcsontpart (barátságos)

Egy gól nélküli eseménytelen mérkőzésen újabb játékost tudhattunk a válogatottak körében: a teljes mérkőzést lejátszó Lucas Digne-t.

A kezdő: Costil - Sidibe, Rami, Varane, Digne - Pogba, Kanté, Rabiot - Dembele, Gameiro, Payet

- André Gomes – Portugália

2016.11.13 Portugália 4–1 Lettország (VB-selejtező)

Hazánk csoportjában szereplő portugálok egy újabb győzelemmel erősítették meg második helyüket a sorozatban a lettek ellen. Ronaldo kétszer betalált, André Gomes pedig 87 percet játszott.

A kezdő: Patrício - Cancelo, Fonte, Alves, Guerreiro - Carvalho - Nani, Mario, A. Gomes, Ronaldo - Silva

- Arda Turan – Törökország

2016.11.12 Törökország 2–0 Koszovó (VB-selejtező)

A török válogatott 2–0-ra legyőzte Koszovó válogatottját hazai pályán, ezzel újabb három pont került a tarsolyukba. Arda Turan meggyőző játékkal rukkolt elő szombaton, így várjuk vissza Barcelonába!

- Denis Suárez – Spanyolország U21

Odavágó: 2016.11.11 Ausztria U21 1–1 Spanyolország U21

Visszavágó: 2016.11.15 Spanyolország U21 0–0 Ausztria U21

A spanyol U21-es válogatott EB-selejtezői mérkőzést játszott Ausztria ellen. Az odavágón idegenben a meccs végéig a spanyolok vezettek, ám később érkezett is az egyenlítő gól egy öngól révén. A visszavágón kedden nem született gól, így Spanyolország U21-es csapata jutott tovább idegenben szerzett több góllal. Denis Suárez az odavágót végigjátszotta, míg a második mérkőzésen időhúzó csereként hagyta el a pályát a 94.percben.