Magyarország első számú FC Barcelona szurkolói oldala

Értékelő: Eibar 0-4 Barcelona

2017. január 23. - crackajack

A kezdeti nehézségek után végül egy négyest vágott a Barcelona idegenben az Eibar csapatának. A játékosok értékelése a cikkben!

Döcögősen indult a meccs a katalánok szempontjából, a hazai kiscsapat nagy elánnal kezdte a találkozót, majd fél óráig szinte csak ők tudtak veszélyt teremteni a mérkőzésen. Busquets súlyosnak tűnő sérülése után Enrique mesternek hamar bele kellett nyúlnia az amúgy is kissé megbolygatott kezdőjébe, és Denis Suarez érkezett szűk 10 perc játékot követően, aki később egy távoli jól helyezett lövéssel szerzett vezetést a vendég csapat számára fél óra elteltével. Ezzel a találattal a helyes mederbe kezdett sodródni a játékmenet és a hazai lendület is megtörni látszott. Az első félidőben több gól nem született, de a második félidő elején egy parádés összjáték jött létre Luis Suárez és Messi között, végül az uruguayi visszapasszát Messi pofozta közelről a kapuba. 0–2-ről folytatódott a mérkőzés, itt már kezdett kirajzolódni a két csapat közti minőségbeli különbség, azonban le a kalappal Mendilibar és legénysége előtt, mert eszük ágába sem volt buszt bérelni a meccsre, inkább megpróbáltak futballozni! Végül Suárez egy erőszakos labdaszerzést követően egyértelművé tette a három pont sorsát, majd a hosszabbításban még Neymar is végre feliratkozott a bajnoki gólszerzők közé. Ezzel beállította a 0–4-es végeredményt. Jó kis meccs volt!

Jöjjenek az egyéni értékelések!

ter Stegen: Bemutatott pár egészen furcsa védési technikát, azonban a 'clean sheet' őt igazolja. Osztályzat: 7,5

Roberto: Volt pár szép megmozdulása, ugyanakkor nyomás alá helyezve kicsit bizonytalannak tűnt néha a védekezése. Végül Lucho ajándékozott pár percet Vidalnak, így Sergi egy kis pihenőt is kapott. Osztályzat: 6,5

Umtiti: Felemás teljesítménnyel rukkolt elő a gall fiatalember, volt néhány elszórt labdája, azonban többször is kiválóan olvasta a játékot és szerzett labdát megelőző szerelésekkel. Számomra az teljesen világos, hogy Piqué visszavétele óta Samuel messze a legjobb középhátvéd-igazolása a klubnak. Remekül illik a gépezetbe és nagy jövő várhat rá a csapatban. Osztályzat: 7

Mathieu: Visszatért a hosszasan elhúzódó sérüléséből és mindjárt a kezdőbe találta magát. Piqué pihent, Mascherano az eltiltását töltötte, így egy megfelelő alkalom volt számára a visszatéréshez. Azt kell mondjam, jól is játszott! Sose megnyugtató, amikor a nevét látom a kezdőcsapatban, de ma rendben volt a srác, főleg így a kihagyás után. Osztályzat: 7,5

Jordi Alba: Véleményem szerint ez a gyengébb meccsei közé sorolható. A támadásokat csak ímmel-ámmal segítette és viszonylag sok támadást vezetett az ő oldalán az Eibar. Egy szerzett labdája volt, míg Ardának öt, és Neymar is besegített neki a maga három szerelésével. Osztályzat: 6,5

Busquets: Busquets jobb bokája kificamodott, a külső ínszalagok sérültek, de szerencsére nem súlyosan. A visszatérés időpontja függ a rehabilitációtól, de előreláthatólag két hétig lesz harcképtelen a játékos.

Rakitić: Kisebb mellőzés után újra alapembernek érezhette magát, a sajnálatos sérülés után ő vette át Sergio helyét és egész pofásan hozta a VKP szerepkört. Ezért a posztért is összecsaphat Gomessel, miután Busquets 3-4 meccsre partvonalon kívülre szorult. Osztályzat: 7

Arda: Iniesta posztján kapott szerepet és jól muzsikált. A visszazárás részét ennek a feladatnak tökéletesen oldotta meg. Több harcias labdaszerzést is felírtam a neve mellé és támadásban is megvoltak a beindulások, amik az utóbbi időben jellemzőek a törökre. Osztályzat: 7,5

Messi: Régebben született egy ilyen kifejezés a futballban, hogy 'xavis passz'. Szerintem Messi is eljutott már egy olyan szintre, hogy vannak ezek a kifejezett 'messis passzok'. Jelenleg ezekre csak ő képes, meglátja, kiszámolja, odateszi. Pazar, hajszálpontos labdákat oszt a védők mögé, akár center felé, akár a balról induló csapattárs elé. Emellett a maga gólját is mindig megrúgja, úgyhogy nagyon jó évet megy eddig Leo! Osztályzat: 8,5

Suárez: Gólpassz is megvolt, gólt is szerzett, brusztolt ha kellett, ha úgy adta a helyzet, akkor egy penge kényszerítőt tolt vissza. Egyszóval mindent elvégzett, ami egy klasszis csatártól elvárható. Osztályzat: 8,5

Neymar: Nagyon drukkoltam, hogy neki is összejöjjön a gól. Anélkül is nagy hasznára van a csapatnak, de így gyorsabban tud építkezni a csúcsforma felé. Mert a szezon végi trófeák egy dübörgő MSN-el jöhetnek csak számításba. Nem tudtam dönteni, melyikük volt ma a legjobb. Segítsetek egy komment formájában! Osztályzat: 8,5

Denis: Az önbizalmának nagyon jót tehetett ez a gól. 'Végre egy távoli löket' – sóhajtottam fel a vezetés megszerzésekor! Lélektanilag is fontos gól volt ez a csapat számára, jókor jött! A meccs végére kicsit beleszürkült a mezőnybe, de lesz még ideje villogni. Osztályzat: 7

Aleix Vidal: Piszok gyors, erre azért lehetne építkezni a későbbiekben. Egy gólpasszal azért ismét üzent Luchónak, hogy játékra kész. Osztályzat: 7

Paco: Talán ha elejétől a pályán van, akkor terem neki némi babér, így egy eldőlt meccsre csak benézett, szóval gyakorlatilag nem tudom értékelni a pályán töltött negyed óráját.